Visos kategorijos
ENEN

N₂

Azotas

Azotas dideliais kiekiais naudojamas chemijos pramonėje degioms cheminėms medžiagoms padengti, valyti ir slėgiui perduoti.

Didelio grynumo azotą puslaidininkių pramonė naudoja dideliais kiekiais kaip prapūtimo arba nešiklio dujas, taip pat kaip uždengimo įrangą, pvz., krosnis, kai jos nėra gaminamos.

Azotas yra bespalvės, bekvapės, beskonės ir netoksiškos inertinės dujos. Skystas azotas yra bespalvis. Santykinis dujų tankis esant 21.1 ℃ ir 101.3 kPa yra 0.967. Azotas nedegus. Jis gali jungtis su kai kuriais ypač aktyviais metalais, tokiais kaip ličio ir magnio, sudarydamas nitridus, taip pat gali jungtis su vandeniliu, deguonimi ir kitais elementais esant aukštai temperatūrai. Azotas yra paprastas dusinantis.

tyrimas
 • Apžvalga
 • taikymas
 • Dažnai užduodami klausimai
 • tyrimas
 • Susiję produktai
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Azotas
Procesas

Azotas dideli kiekiai gaminami oro atskyrimo gamyklose, kurios skystina ir vėliau distiliuoja orą į azotą, deguonis ir paprastai argonas. Jei reikalingas labai grynas azotas, pagamintam azotui gali tekti atlikti antrinį gryninimo procesą. Mažesnis azoto grynumo diapazonas taip pat gali būti pagamintas naudojant membraninius metodus, o vidutinio ir didelio grynumo - naudojant slėgio svyravimo adsorbcijos (PSA) metodus.

Dujos Azotas/skystas azotas
CAS Nr 7727-37-9
Tyrumas ≥ 99%
Programos
 • Puslaidininkiai
  Puslaidininkiai

  Didelio grynumo azotą puslaidininkių pramonė naudoja dideliais kiekiais kaip prapūtimo arba nešiklio dujas, taip pat kaip uždengimo įrangą, pvz., krosnis, kai jos nėra gaminamos. Azotas taip pat naudojamas elektroninėje pramonėje epitaksiniams reaktoriams inertuoti.

 • maistas
  maistas

  Azotas naudojamas mišiniuose su anglies dioksidu maisto produktų pakavimui modifikuotos atmosferos (MAP). Skystas azotas naudojamas įvairiems subtiliems maisto produktams, tokiems kaip mėsainiai, braškės, krevetės ir kt., užšaldyti.

 • Metalo apdirbimas
  Metalo apdirbimas

  Azotas plačiai naudojamas grynas arba, dar labiau, mišinyje su redukuojančiomis dujomis, tokiomis kaip vandenilis, gamtinės dujos, kad būtų sukurta atmosfera be deguonies termiškai apdorojant įvairius metalus.

 • Transportavimas
  Transportavimas

  Azotas naudojamas padangoms užpildyti, siekiant sumažinti susidėvėjimą ir sumažinti sprogimo riziką.

 • Moksliniai tyrimai
  Moksliniai tyrimai

  Skystas azotas naudojamas branduolinėje pramonėje, moksliniams tyrimams.

 • Biologiniai
  Biologiniai

  Skystas azotas naudojamas saugoti biologines medžiagas, tokias kaip audiniai, ląstelės ir kt.

 • medicinos
  medicinos

  Skystas azotas taip pat naudojamas krio chirurgijai. Skystas azotas naudojamas superlaidumo srityje.

Dažniausiai užduodamas klausimas
 • Kokie yra azoto naudojimo būdai?

  Didelio grynumo azotas naudojamas kaip apsauginės dujos ir nešančiosios dujos gaminant integrinius grandynus, puslaidininkius ir elektrinius vakuuminius įrenginius. Tokiuose procesuose kaip epitaksija, litografija, valymas ir garinimas labai grynas azotas naudojamas kaip dujos pakeitimui, džiovinimui, saugojimui ir transportavimui. Aviacijos ir kosmoso technologijoje skysto vandenilio užpildymo sistemos pirmiausia turi būti pakeistos didelio grynumo azotu, o vėliau – didelio grynumo heliu.

 • Ar azotas yra dujos?

  Azotas paprastai būna trijų formų: kieto, skysto ir dujinio.

 • Kokia yra azoto molinė masė?

  Azotas, cheminė formulė yra N2, azoto atomo molinė masė yra 14 g/mol, santykinė molekulinė masė yra 28, o azoto procentas atmosferoje yra 78%.

 • Ar azotas yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos?

  Ne. Azotas yra chemiškai neaktyvus ir gali reaguoti tik su vandeniliu, sudarydamas amoniaką esant aukštai temperatūrai, aukštam slėgiui ir katalizatoriaus sąlygomis.

 • Kas yra apsinuodijimas azotu?

  Apsinuodijimas azotu yra apsinuodijimo simptomas, kurį sukelia azotas. Pats azotas yra netoksiškas, tačiau kai azoto kiekis ore yra didesnis nei 84%, o deguonies – mažiau nei 16%, tai gali sukelti hipoksijos uždusimą. Pacientai gali jausti galvos svaigimą, spaudimą krūtinėje, greitą širdies plakimą, dusulį, sąmonės netekimą ar net komą, traukulius ir kitus simptomus. Itin didelė azoto koncentracija gali sukelti staigią mirtį.

tyrimas
Susiję produktai

Karščiausios kategorijos